Strona internetowa Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Wysokienicach

Spotkanie wigilijne w naszej szkole

Szczególnie piękne i wzruszające chwile przeżyliśmy w czasie spotkania wigilijnego, które odbyło się w naszej szkole, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, czyli 22 grudnia. Młodzi aktorzy z klasy V i VI z pełnym zaangażowaniem przedstawili nam historię narodzenia Jezusa w Betlejem. Sceny przeplatane śpiewem kolęd wprowadziły wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój, prezentując część artystyczną pt. „Kolęda na Ziemi” pod kierunkiem ks. Rafała Nawrockiego. Gra aktorów – amatorów zachwycała widzów i sprawiała wrażenie jakby się oglądało profesjonalny teatr. Przez śpiew kolęd oraz przedstawiane treści, zapaliły się na nowo nasze serca i napełniły prawdziwą radością, pokojem i miłością.
Na zakończenie Dyrektor Szkoły- p. Alina Duda złożyła bożonarodzeniowe życzenia, po czym wszyscy rozeszli się na spotkanie opłatkowe do swoich klas, by podzielić się opłatkiem i zasiąść przy wigilijnym stole.

Wycieczka do Skierniewic

2 grudnia 2016 r. dzieci z klasy „0” oraz czwartoklasiści wybrali się na wycieczkę autokarową do Skierniewic. Na początku wycieczki wzięli udział w zajęciach rozwijających kompetencje czytelnicze w Bibliotece Pedagogicznej w Skierniewicach. Warsztaty pt. „W baśniowym świecie Calineczki” dla dzieci z klasy „0” poprowadziła p. Elżbieta Burzyńska, natomiast warsztaty dla czwartoklasistów pt. „Jak to z książką było…” – p. Mariola Szymczak.
Warsztaty dla przedszkolaków przygotowane były w oparciu o baśń H.CH. Andersena pt. „Calineczka”. Nasi milusińscy znaleźli się w zaczarowanym świecie krainy Elfów, przepełnionym pięknymi kolorami, muzyką i śpiewem. Wspólnie z malutką, uroczą dziewczynką, która wyrosła z kielicha zaczarowanego kwiatu przeżywali niesamowite przygody. Na swojej drodze mieli do wykonania bardzo trudne zadania, z którymi świetnie sobie poradzili. Spotkali i poznali także rodzinę Żab, Chrabąszcza, Mysz, Kreta, Jaskółkę. Wszystko to działo się w otoczeniu wesołej zabawy, pobudzającej wyobraźnię i fantazję dzieci.
Z kolei czwartoklasiści na początku zajęć przenieśli się „wehikułem czasu” do starożytnego Egiptu. Po obejrzeniu krótkiego filmiku „Jak powstało pismo”, mogli namacalnie przekonać się, jakie były formy książki: od tabliczek kamiennych, poprzez tabliczki gliniane i drewniane, po zwoje papirusu, kodeks, aż do czytnika. Wszystko to odbywało się w oparciu o prezentację multimedialną pt. „Jak to z książką było…”. Kolejnym etapem zajęć było wykonanie mumii kolegi lub koleżanki z użyciem bandaży dostarczonych przez prowadzącą. Na zakończenie zajęć, po obejrzeniu bajki o klątwie Tutanhamona, czwartoklasiści wykonali maski Tutanhamona, które zabrali do domu.
Po zajęciach czytelniczych, uczestnicy wycieczki udali się do Oddziału 1 PKO Bank Polski, gdzie spotkali się z p. Pawłem Nowakowskim – Dyrektorem Oddziału, który oprowadził uczniów po budynku banku. Uczniowie otrzymali upominki w postaci „smyczy” SKO oraz odblasków.
Wyjazd do Biblioteki Pedagogicznej zorganizowała p. Katarzyna Szkup, a wizytę w banku - p. Beata Ulanowska. Tego dnia nie mogło nie być z nami rodziców. Serdecznie dziękujemy p. Joannie Bielińskiej, p. Annie Kowalczyk, p. Annie Jagiełło i p. Bożenie Wielanek.

Andrzejkowe wróżby

30 listopada w dniu imienin Andrzeja urządziliśmy sobie tradycyjnie andrzejkowe wróżby. Dyskoteki w tym roku nie było, bo andrzejki wypadły już w adwencie. Zabawa jednak i tak była wyśmienita. Każda klasa przygotowała trzy wróżby – można było więc się dowiedzieć, jak będzie miał na imię przyszły mąż lub przyszła żona, kim się w przyszłości zostanie albo co się fajnego wydarzy za tydzień, miesiąc lub rok. Wróżb oczywiście nie traktujemy poważnie, tylko z przymrużeniem oka. W przerwach, by umilić i urozmaicić sobie czas, tańczyliśmy zabawne pląsy, przy których było dużo uciechy. Bardzo miło spędziliśmy ten czas.

Uroczyste otwarcie nowej ekopracowni w naszej szkole

24 listopada w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie pracowni przyrodniczej współfinansowanej przez WFOŚiGW w Łodzi oraz Gminę Głuchów.
Uroczystość przebiegała pod hasłem "W domu i w ogrodzie żyj z przyrodą w zgodzie". W radosny nastrój wprowadziły wszystkich piękne piosenki o przyrodzie. Część artystyczną przygotowały: p. J. Nagórka, p. M. Grefkowicz i p. A. Duda. Wystąpili uczniowie z klas: III, V i VI. Na otwarciu zaszczycili nas swoją obecnością: Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Skierniewicach - p. Irena Lesiak, Wójt Gminy Głuchów - p. Andrzej Kowara, Przewodniczący Rady Gminy - p. Stanisław Bartkowicz, Sekretarz Gminy Głuchów - p. Lech Kowara oraz rodzice naszych uczniów.
Spotkanie uświetnił mufinkowy "tort" dla całej społeczności szkolnej i zaproszonych gości, który został przygotowany przez Radę Rodziców.
Było naprawdę pysznie!

Obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka

W związku z Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka w naszej szkole odbył się dzień szczególny, bo dotyczył naszych milusińskich, a dokładnie ich praw. W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka w dniu 23 listopada w naszej szkole została przeprowadzona akcja edukacyjna na temat znajomości i przestrzegania Praw Dziecka. Uczniom zostały przypomniane ich prawa w formie przedstawienia teatralnego, licznych wierszy i piosenek w wykonaniu szkolnych artystów z kl. V i VI. Cała społeczność szkolna otrzymała w tym dniu ordery uśmiechu. Doskonałą puentą spotkania było przedstawienie laureatów konkursów: plastycznego „Mam prawo do…” i literackiego, ogłoszonych na tydzień przed obchodami tego szczególnego dnia. W tym szczególnym dniu zorganizowano również wystawę prac plastycznych, konkursu literackiego dotyczącego Praw Dziecka, galerię zdjęć "Moje szczęśliwe dzieciństwo".
Inicjatorem i organizatorem tego przedsięwzięcia był Samorząd Uczniowski.

Kolejna audycja muzyczna w naszej szkole

23 listopada odbyła się w naszej szkole kolejna z serii audycji muzycznych, które mają przybliżać uczniom świat muzyki i instrumentów muzycznych. Tym razem temat tej audycji był powiązany z obchodzonym kilka dni wcześniej listopadowym świętem Odzyskania Niepodległości. Uczniowie naszej szkoły mogli więc wysłuchać najbardziej znanych polskich pieśni patriotycznych. W wykonaniu łódzkich artystów usłyszeliśmy więc utwory, które od zarania istnienia Rzeczypospolitej łączyły wszystkich Polaków w trudnych momentach. Dodawały odwagi żołnierzom przed walką, budziły nadzieję emigrantom, wychowywały młodzież, a w bliższych nam czasach komunistycznych stanowiły oręż w walce z komunistyczną propagandą. Miejmy nadzieję, że ich rola w naszym życiu ograniczy się tylko do nauki miłości do ojczyzny oraz świadectwa bohaterstwa naszych rodaków.

Wyróżnienie dla Oliwii

23 listopada odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Projekt okładki książki Grzegorza Kasdepke”. Organizacja konkursu była realizacją jednego z wielu działań, jakie podejmowane są w naszej szkole w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Koordynatorkami tych działań i jednocześnie organizatorkami konkursu były panie zajmujące się biblioteką szkolną: p. Katarzyna Szkup i p. Beata Ulanowska.
W konkursie wzięło udział 17 uczniów z klas IV-VI z sześciu szkół podstawowych z terenu Gminy Głuchów. Konkurs polegał na wykonaniu projektu okładki dowolnej książki Grzegorza Kasdepke oraz krótkim uzasadnieniu, w jaki sposób oprawa graficzna projektu nawiązuje do treści książki.
Naszą szkołę reprezentowali: Lilianna Koczywąs i Kamil Kowalczyk z klasy piątej oraz Oliwia Krocz z klasy szóstej. Lilianna i Kamil otrzymali dyplom za udział, a Oliwia wyróżnienie i nagrodę książkową.
Gratulujemy!

98. rocznica odzyskania niepodległości

10 listopada w naszej szkole uroczyście świętowaliśmy 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbyła się akademia, którą przygotowali uczniowie klasy VI pod kierunkiem p. Sławomira Leśniaka – nauczyciela historii. Podczas akademii szóstoklasiści zaprezentowali wiersze związane z tematyką patriotyczną. Słowa poezji przeplatały się z pieśniami powstań narodowych oraz legionowymi.
Po uroczystej akademii uczniowie wraz z nauczycielami udali się pod pomnik „Dziesięciolecia Odzyskania Niepodległości”, gdzie złożyli wieniec i zapalili znicze. W cichej zadumie uczcili pamięć tych, którzy walczyli za naszą Ojczyznę.

Kino sferyczne w naszej szkole

8 listopada uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć różnorodne filmy edukacyjne korzystając z mobilnego kina sferycznego. Była to pierwsza w historii naszej szkoły wizyta kina sferycznego.

Wycieczka do Rawy Mazowieckiej

W piątek 4 listopada kasy I-III wraz ze swymi wychowawczyniami: p. A. Dominiak, B. Łęczycką oraz J. Nagórką wybrały się na wycieczkę autokarową do Rawy Mazowieckiej. Celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu muzycznego, podczas którego uczestnicy wysłuchali wspaniałych piosenek, okraszonych piękną muzyką. Piosenki te dodatkowo były wzbogacane projekcjami multimedialnymi, a także ciekawą grą świateł. Wiele momentów podczas spektaklu zachęcało do wspólnej zabawy i angażowało widzów w tok wydarzeń na scenie.
Po spektaklu uczniowie obejrzeli również wystawę fotografii i prac plastycznych o tematyce jesiennej.
Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Muzeum Ziemi Rawskiej, gdzie obejrzeli wystawę ,,Ogniem i mieczem”. Stroje i rekwizyty filmowe. Składała się ona z kostiumów i innych rekwizytów wykorzystanych podczas ekranizacji filmu w reżyserii Jerzego Hoffmana. Uczniowie obejrzeli też wyposażenie wiejskiej izby i saloniku babuni.
Ciekawe informacje usłyszeli w Bibliotece Pedagogicznej podczas prezentacji "Od tabliczki do e-booka – dzieje książki”. Następnie chętni uczniowie mogli wziąć udział w grze sprawdzającej nabytą wiedzę pt. "Milionerzy”.
Zwieńczeniem zajęć edukacyjnych okazały się zmagania na siłowni zewnętrznej nad zalewem. Pogoda dopisała, więc była okazja wypróbować wszystkie zgromadzone sprzęty sportowe ,,Herkules”. Karmienie kaczek i łabędzi było już ostatnim elementem tego udanego wyjazdu.

Porządkowanie grobów

Jak co roku uczniowie naszej szkoły przed dniem Wszystkich Świętych udali się na miejscowy cmentarz, aby uporządkować groby, którymi szkoła się opiekuje – porucznika Wilskiego, który zginął w bitwie pod Kockiem oraz Nieznanego Żołnierza, poległego we wrześniu 1945 roku. Uczniowie klasy V zgrabili opadnięte liście, sprzątnęli resztki chwastów (wcześniej już porządki robili tam pracownicy szkoły). W drodze powrotnej zadbali jeszcze o pomnik „10-lecia Odzyskania Niepodległości”. Na grobach i przy pomniku uczniowie zapalili znicze, aby uczcić pamięć poległych za ojczyznę.

Najnowsze filmy

Bo w naszym SKO recykling to jest to!
Film propagujący ochronę naszego środowiska poprzez działania związane z recyklingiem. ...
805 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
10.04.15
Bankomania - cz. 2
Bankomania - cz. 2, film z udziałem m.in. dzieci ze SP w Wysokienicach zrealizowany prz...
736 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
25.03.15
Bankomania - cz. 1
Bankomania - cz. 1, film w ramach kampanii "Bankomania" - Banku PKO BP z udziałem m.in....
781 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
25.03.15
II Slalom Matematyczny
Video relacja z II Slalomu Matematycznego, Brzeziny X 2014 r.
713 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
22.02.15
Wygenerowano w sekund: 0.06
285,950 unikalne wizyty