Strona internetowa Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Wysokienicach

Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego


27 kwietnia w Skierniewicach odbyły się eliminacje powiatowe XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W eliminacjach wzięło udział 5 drużyn: trzy szkoły miejskie oraz dwie szkoły spoza Skierniewic. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Kinga Matysek, Agata Walas i Natalia Krysiak.
Uczestnicy turnieju rozwiązywali testy teoretyczne (test wiedzy i test skrzyżowań) oraz wykonywali zadania praktyczne: jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego, jazda sprawnościowa po torze przeszkód oraz zadanie z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
Nasze dziewczynki okazały się najlepsze w jeździe rowerem po miasteczku ruchu drogowego oraz udzielaniu pierwszej pomocy. W klasyfikacji ostatecznej nasze reprezentantki wywalczyły III miejsce. W nagrodę otrzymały puchar dla szkoły oraz indywidualne nagrody w postaci głośników bluetooth z czytnikiem kart microSD. Dodatkowo dziewczynki otrzymały słuchawki stereofoniczne SONY ufundowane przez starostę skierniewickiego dla najlepszej drużyny z terenu powiatu. Bardzo cieszymy się z sukcesu naszej drużyny. Gratulujemy!!!

Magiczne kryształy


26 kwietnia uczniowie klasy V wzięli udział w Programie Wczesnej Profilaktyki autorstwa Wioletty Wiśniewskiej pt. "Magiczne kryształy". Program skierowany jest do dzieci w wieku 7-12 lat i ma uchronić je przed "nowoczesnymi" uzależnieniami: od telewizji, gier komputerowych i Internetu. Program został oparty na bajce Agnieszki Grzelak pt.„Magiczne kryształy”. Podczas zajęć dominują aktywne formy pracy, co powoduje, że uczniowie chętnie współpracują i korzystają z wzajemnych doświadczeń. Program został zrealizowany podczas 4 godzinnych zajęć, które przeprowadziła p. Justyna Nowak – specjalista z Centrum” Progres”.

Dzień Ziemi


Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić innym, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, by starczyło ich dla następnych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody i dbać o środowisko. Obchody Dnia Ziemi są zatem ważne dla wszystkich. Klasa III wraz z wychowawczynią, p. Jolantą Nagórką przygotowała z tej okazji inscenizację pt. ,,Ziemia to wyspa zielona”. Wskazywała ona, że w chwili obecnej Ziemia potrzebuje lekarza i może nim być każdy z nas. Występy trzecioklasistów wzbogacone były wieloma piosenkami ekologicznymi, które są znane prawie całej społeczności szkolnej.

Sprawozdanie z przebiegu konkursu plastycznego


W dniach od 2 do 22 marca 2017r. odbył się uczniowski konkurs plastyczny, związany z obchodami Światowego Dnia Wody i realizacją projektu ekologicznego pt. „Znaczenie wody dla przyrody i środowiska”. Do udziału w konkursie na wykonanie plakatu, zostali zaproszeni wszyscy uczniowie naszej szkoły.
Przedmiotem konkursu było stworzenie pracy, której głównym tematem była woda – symbol życia. Praca miała być wykonana w formacie A3, dowolnie wybraną przez uczestników techniką plastyczną.
Głównymi celami konkursu było zachęcenie uczniów do twórczego
działania, na miarę ich możliwości i umiejętności.
Na ręce organizatorów oddano prace, wykonane rozmaitymi technikami plastycznymi, z wykorzystaniem różnych materiałów.
Jury zdecydowało nagrodzić prace odznaczające się szczególną pomysłowością. Podczas oceny uwagę zwracano na poziom aktywności twórczej, oryginalne ujęcie tematu i ilość włożonej pracy.

Laureatami konkursu zostali:

Julia Antosik z klasy III I miejsce
Joanna Świderek z klasy II II miejsce
Szymon Klimczak z klasy II III miejsce


Wielkanoc 2017

Wycieczka do Wrocławia


7 kwietnia uczniowie klas III – VI z opiekunami wyjechali na wycieczkę do Wrocławia. Celem naszej wycieczki było zwiedzanie Afrykarium we wrocławskim ogrodzie zoologicznym. To pierwszy w Polsce tak nowoczesny kompleks, przedstawiający różnorodność flory i fauny Afryki.
Mogliśmy tam oglądać różne ciekawe zwierzęta np. w oceanarium drobne gatunki ryb, ślimaki, raki oraz krewetki, żółwie błotne, płaszczki, a nawet rekiny, które pływały nad naszymi głowami. W tak zwanej „Dżungli Kongo” podziwialiśmy różne gatunki roślin i zwierząt, np. antylopy, dik diki, mangusty karłowate oraz mrówniki. Na zewnątrz widzieliśmy słonie, wilki, niedźwiedzia brunatnego i wiele innych zwierząt. Odwiedziliśmy także terrarium, gdzie znajdowały się gady, płazy oraz bezkręgowce, np. anakonda zielona, legwany, warany, kameleony, różne gatunki węży, jak boa dusiciele czy zaskrońce. W motylarni podziwialiśmy motyle swobodnie latające nad naszymi głowami. Oglądaliśmy też różne gatunki małp i leniwce dwupalczaste.
Następnie udaliśmy się do historycznego centrum Wrocławia. Pani przewodnik opowiadała nam ciekawe historie z nim związane. Dowiedzieliśmy się, że Wrocław to stolica Dolnego Śląska i poznaliśmy trochę historii miasta. Chodziliśmy śladem krasnali, które od kilkunastu lat są symbolem Wrocławia. Poszliśmy także na słynny Most Tumski inaczej nazywany "Mostem Westchnień", na którym wisi mnóstwo kłódek zawieszonych przez zakochanych. Most prowadzi na wyspę Ostrów Tumski ze słynną wrocławską katedrą. Był także czas na zakup pamiątek, a w drodze powrotnej tradycyjnie odwiedziliśmy McDonald's.
Wycieczka była bardzo ciekawa. Mogliśmy dzięki niej pozwiedzać to piękne miasto jakim jest Wrocław. W inne miejsce też chętnie pojedziemy.

Międzyszkolny Konkurs Matematyka w banku


3 kwietnia 2017r. już po raz jedenasty odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs „Matematyka w banku”. Do rywalizacji w dziedzinie wiedzy bankowej i matematycznej stanęło 29 uczniów z 10 szkół. W tegorocznej edycji konkursu naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy szóstej: Natalia Krysiak, Kinga Matysek i Agata Walas. Cała nasza trójka reprezentantów pomyślnie przeszła etap pierwszy, polegający na rozwiązaniu testu z wybranych pojęć bankowych. Po części matematycznej okazało się, że Natalia Krysiak znalazła się w gronie 6 uczniów, którzy otrzymali maksymalną liczbę punktów i wzięła udział w „dogrywce”. Wprawdzie Natalce nie udało się wywalczyć miejsca na podium, ale wciąż miała szansę na nagrodę piątego miejsca, biorąc udział w kolejnej „dogrywce”. Ostatecznie Natalka zajęła miejsce piąte, z czego ogromnie się cieszymy. Więcej informacji o konkursie można przeczytać http://spwysokienice.pl/viewpage.php?page_id=2

Wycieczka do Skierniewic


30 marca uczniowie klasy piątej oraz szóstej wybrali się na wycieczkę autokarową do Skierniewic. Na początku wycieczki wzięli udział w zajęciach rozwijających kompetencje czytelnicze w Bibliotece Pedagogicznej w Skierniewicach. Warsztaty pt. „Tadeusz Kościuszko – bohater dwóch kontynentów” poprowadziła p. A. Rutkowska. Nie bez powodu został wybrany taki temat warsztatów – 2017r. jest rokiem Tadeusza Kościuszki. Kościuszko jest bliski sercu Polaków, o czym mogą świadczyć pomniki, obeliski, kopce i ulice nazywane na jego cześć. Prowadząca uzmysłowiła uczniom, że Tadeusz Kościuszko i patron naszej szkoły – książę Józef Poniatowski to bohaterowie tych samych czasów.
Warsztaty rozpoczęły się od prezentacji pt. „Tadeusz Kościuszko”. Poszczególne slajdy prezentacji były ciekawie wzbogacone przez opowieści p. A. Rutkowskiej o życiu bohatera oraz o czasach, w których przyszło mu żyć. Następnie uczniowie otrzymali kserokopię Katechizmu Kadeckiego, który napisany był językiem niezrozumiałym dla uczniów. Po takiej „zaprawie” otrzymali uwspółcześnioną wersję Katechizmu. Zadaniem uczniów było wskazanie podobieństw i różnic między szkołą współczesną a Szkołą Rycerską, której absolwentem był Tadeusz Kościuszko.
Po zajęciach czytelniczych, uczestnicy wycieczki udali się do Oddziału 1 PKO Bank Polski, gdzie spotkali się z p. Pawłem Nowakowskim – Dyrektorem Oddziału. Oliwa – redaktor szkolnej gazetki „Po Dzwonku” przeprowadziła wywiad z panem dyrektorem. Wywiad zostanie zamieszczony w najbliższym wydaniu gazetki. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali upominki w postaci „smyczy” SKO.
Wycieczkę do Skierniewic zorganizowała p. Katarzyna Szkup. Opiekę nad uczestnikami wycieczki sprawowały: p. dyrektor Alina Duda i p. Beata Ulanowska.

Wycieczka do Rawy Mazowieckiej


29 marca uczniowie klasy IV, V i VI wraz z wychowawcami pojechali na wycieczkę do Rawy Mazowieckiej. Na początku poszliśmy do MDK-u, gdzie obejrzeliśmy przedstawienie teatralne pt. „Tajemniczy ogród”, oparte na motywach książki pod tym samym tytułem. Główna bohaterka – Mary opiekuje się zaniedbanym ogrodem i przekonuje chorego kolegę, że nic mu nie dolega i że mogą się razem bawić w ogrodzie. Później udaliśmy się na „ścieżkę zdrowia”, czyli siłownię zewnętrzną nad zalewem. Chcieliśmy nakarmić łabędzie, ale zamiast nich przypłynęły kaczki. Na siłowni wszyscy intensywnie trenowali z wykorzystaniem dostępnych urządzeń: narciarza, wioślarza, rowerzysty, jeźdźca itp. Po krótkiej wizycie w McDonaldzie odwiedziliśmy jeszcze Muzeum Ziemi Rawskiej, aby obejrzeć wystawę poświęconą Janowi Pawłowi II. Były tam pamiątkowe monety, znaczki, zdjęcia, plakaty i medale z wizerunkiem papieża. Bardzo nam się ta wystawa podobała. Wycieczka była udana również dlatego, że mieliśmy wyśmienitą pogodę. Chętnie pojedziemy znowu.

Konkurs ortograficzny


23 marca w Janisławicach odbył się gminny etap Powiatowego Konkursu Ortograficznego. Brały w nim udział nasze najlepsze reprezentantki, które zwyciężyły w eliminacjach szkolnych. W kategorii klas III Milena Brocka zdobyła III miejsce. W kategorii klas IV Amelia Rosa wywalczyła miejsce II. Natomiast Lilianna Koczywąs (kl. V) i Oliwia Krocz (kl. VI) wróciły niestety bez nagród, ale mamy nadzieję, że za rok pójdzie im lepiej. Nagrodzonym gratulujemy sukcesu!

Program profilaktyczny DEBATA


27 marca uczniowie klasy szóstej wzięli udział w programie „Debata”. Twórcą tego programu jest jeden z najlepszych specjalistów z zakresu profilaktyki w Polsce - dr Krzysztof Wojcieszek. Główną zaletą programu „Debata” jest wykorzystanie w jego konstrukcji wszystkich najskuteczniejszych strategii profilaktycznych (zmiana przekonań normatywnych, sprzyjanie osobistym postanowieniom, odwołanie się do świata wartości, przekazanie wiedzy o konsekwencjach sięgania po środki psychoaktywne). Program "Debata" nie dotyczy samej profilaktyki uzależnień. Jego główną ideą jest uchronienie młodych ludzi przed wszelkimi negatywnymi konsekwencjami korzystania ze środków zmieniających świadomość. Program został zrealizowany podczas 3 godzinnych zajęć, które przeprowadziła p. Dorota Karp – specjalista z Centrum „Progres”.

Najnowsze filmy

Bo w naszym SKO recykling to jest to!
Film propagujący ochronę naszego środowiska poprzez działania związane z recyklingiem. ...
879 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
10.04.15
Bankomania - cz. 2
Bankomania - cz. 2, film z udziałem m.in. dzieci ze SP w Wysokienicach zrealizowany prz...
810 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
25.03.15
Bankomania - cz. 1
Bankomania - cz. 1, film w ramach kampanii "Bankomania" - Banku PKO BP z udziałem m.in....
874 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
25.03.15
II Slalom Matematyczny
Video relacja z II Slalomu Matematycznego, Brzeziny X 2014 r.
816 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
22.02.15
Wygenerowano w sekund: 0.08
322,706 unikalne wizyty