Strona internetowa Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Wysokienicach

Podsumowanie konkursu ortograficznego "DYKTANDO (nie tylko) DLA MISTRZÓW"

Miło nam poinformować wszystkich zainteresowanych, że dotarły do nas długo wyczekiwane wyniki konkursu ortograficznego „DYKTANDO (nie tylko) DLA MISTRZÓW”, który odbył się w grudniu 2014 roku. Przypomnijmy, że w naszej szkole konkurs organizowała p. Małgorzata Grefkowicz, a wzięło w nim udział osiem uczennic z klas IV – VI. A oto ich osiągnięcia: Wiktoria Karcz kl. VI – m. 15. (126p. na 140 możliwych), Małgorzata Aleksandrzak kl. VI – m. 15. (również 126p.), Kinga Mateja kl. V – m. 17., Julia Dyśkowska kl. V – m. 26., Julia Szymczak kl. V – m. 27., Olga Lipska kl. IV – m. 30., Julia Stachecka kl. V – m. 31., Martyna Dyśkowska kl. IV – m. 36. Wiktoria i Małgosia otrzymały dyplomy wyróżnienia, natomiast pozostałe dziewczęta dyplomy uznania za udział w konkursie – nagrody wręczyła pani dyrektor Alina Duda na apelu szkolnym 18 lutego, natomiast w dniu konkursu uczestniczki dostały jeszcze od SKO drobne upominki, które wręczyła p. Beata Ulanowska. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 1799 uczniów klas IV – VI szkół podstawowych z całej Polski, więc nasze uczennice zajęły naprawdę bardzo wysokie pozycje. Dziewczętom serdecznie gratulujemy.
Szczegółowe informacje można uzyskać tutaj http://www.iro.edu.pl/wyniki/244/26184-244-83833-wyniki.pdf

Kolejne warsztaty dla rodziców z udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków

Z inicjatywy p. Dyrektor - Aliny Dudy 28.01.2015 r. gościliśmy w naszej szkole na zebraniu z rodzicami ratownika medycznego z pogotowia ratunkowego w Rawie Mazowieckiej p. Krzysztofa Wiosnę i druha Marka Dudę z OSP w Głuchowie. Wypadek może zdarzyć się każdemu, ale także i każdy z nas może stać się świadkiem sytuacji zagrożenia ludzkiego zdrowia lub życia. Czy będziemy wiedzieli, jak się zachować w takiej sytuacji? Jak szybko i skutecznie udzielić pierwszej pomocy, by uratować komuś życie? Wiemy jak istotne są pierwsze chwile na miejscu zdarzenia. Dlatego staramy się, aby każdy miał podstawową wiedzę o pierwszej pomocy i umiał jej udzielić.
W związku z tym od dwóch już lat organizujemy kurs pierwszej pomocy dla rodziców uczniów naszej szkoły. Jednym z najciekawszych, a zarazem bardzo ważnym punktem warsztatów, były praktyczne ćwiczenia na fantomie. Początkowo rodzice przyglądali się czynnościom wykonywanym przez ratownika, a następnie, według jego wskazówek próbowali wykonywać masaż serca oraz sztuczne oddychanie. Rodzice dowiedzieli się również, jak należy sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc i co najważniejsze, jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorem pogotowia ratunkowego.
Miłym akcentem spotkania był konkurs przeprowadzony przez p. Krzysztofa, gdzie rodzice mogli wykazać się wiedzą na temat udzielania pomocy. Atrakcyjne nagrody pochodziły z Europejskiego Funduszu na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, które pozyskano za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działanie Gniazdo. Były to niezwykle ważne warsztaty, gdyż uwrażliwiły dorosłych na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i dostarczyły im wiedzy, dzięki której mogą uratować czyjeś życie.

Akcja "Bezpieczne ferie" z udziałem skierniewickiej Policji

W dniu 27.01.2015 r. gościliśmy w naszej szkole starszego sierżanta Jacka Piechuta z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Skierniewicach.
Celem spotkania było uświadamianie uczniom potrzeby zachowania rozsądku i zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania zimowych sportów i organizowania zabaw na świeżym powietrzu, a także podczas poruszania się po ulicach i drogach publicznych.
Policjant mówił, że brawurowa jazda na nartach, korzystanie z lodowisk na zmarzniętych rzekach i zbiornikach wodnych, poruszanie się po poboczach ruchliwych szos bez należytego oznaczenia się odblaskami lub światłem niesie ze sobą ryzyko nieszczęśliwego wypadku. Większość tragicznych wypadków jest następstwem lekkomyślności i lekceważenia zagrożenia. Funkcjonariusz ruchu drogowego pouczał dzieci, jak należy się zachować w sytuacji zaistniałego niebezpieczeństwa. Ważnym jest aby dzieci znały numery telefonów alarmowych i sposób powiadamiania dorosłych o nieszczęśliwych zdarzeniach.
Miłym akcentem tego spotkania było wręczenie uczniom przez p. Dyrektor Alinę Dudę ufundowanych przez PKO BP opasek odblaskowych.
Na zakończenie wizyty policjanta koordynator ds. bezpieczeństwa w szkole wręczyła informacyjno – edukacyjne ulotki propagujące bezpieczeństwo.

,,Słońce, wiatr i woda energii nam doda" - konkurs ekologiczny

W styczniu nasza szkoła brała udział w konkursie ekologicznym ,,Słońce, wiatr i woda energii nam doda”. Ideą tego konkursu było przygotowanie gazetki dotyczącej odnawialnych źródeł energii. Nasi uczniowie i tym razem wykazali się dużą wyobraźnią i pomysłowością. Pod kierunkiem p. Jolanty Nagórki przygotowali ciekawe materiały, prace plastyczne i makiety związane z tematem wiodącym. Dzięki przygotowaniu tej wystawki mogli poszerzyć swoją wiedzę o takich źródłach energii, które nie niszczą środowiska, są tanie i jeszcze do tego zdobią krajobraz.
Nasza szkoła zajęła w tym konkursie II miejsce w Gminie Głuchów.

SP Wysokienice swojej gminie "Z kolędą i dobrym słowem"

W niedzielę 25 stycznia br. w kościele parafialnym w Głuchowie odbyło się już po raz dwunasty doroczne gminne kolędowanie „Z kolędą i dobrym słowem”. Głównym organizatorem był UG w Głuchowie z p. Andrzejem Kowarą – wójtem gminy na czele.
Wielu wykonawców zgłosiło się na przegląd i wszystkich z przyjemnością słuchaliśmy. Naszą szkołę reprezentowały „Wysokińskie paninecki”, które zaśpiewały tradycyjną kolędę „Anioł pasterzom mówił” oraz utwór angielski z polskim tekstem „Kolędowania nadszedł czas”. Oprócz naszego zespołu folklorystycznego wystąpił jeszcze kwartet wokalno-instrumentalny „Cantiamo Deo” w składzie: Kinga Mateja i Izabela Matysek (vocal) oraz Julia Dyśkowska i Marta Majewicz (gitary), kwartet wykonał kolędę „Przybieżeli do Betlejem pasterze”. Kilka naszych uczennic należy również do zespołu „Głuchowiacy", z którym też wystąpiły na dzisiejszym kolędowaniu. Wszyscy uczestnicy zaproszeni byli po występie na gorący posiłek.
Gratulujemy naszym artystkom udanego występu!

Noworoczny Bal w naszej szkole

24 stycznia 2015 r. wszyscy będą jeszcze długo pamiętać. A to dlatego, że właśnie tego dnia odbył się nasz Bal Noworoczny, zwany potocznie „szkolną choinką”. Przybyłych gości oraz wszystkich zebranych powitała Pani Alina Duda – Dyrektor Szkoły. Jednym z gości był Pan Paweł Nowakowski – Dyrektor PKO BP w Skierniewicach, który przyjechał specjalnie, aby wręczyć naszej szkole nagrodę za „Blog miesiąca” w konkursie SKO. Jak co roku na początku była część artystyczna. Rolę konferansjerów pełniły tym razem Marta Majewicz i Kinga Mateja z klasy V i to one zabawiały publiczność między występami klas.
Na scenie królowały karnawałowe tańce i skecze kabaretowe. Wszyscy jak zawsze byli świetnie przygotowani i widzowie z zachwytem obserwowali wyczyny małych artystów.
Rada Rodziców przygotowała poczęstunek oraz paczki ze słodyczami dla uczniów, a ponadto herbatkę i ciasto dla wszystkich chętnych. Dyskoteka wprawdzie dość długo się rozkręcała, bo dla niektórych było „za widno”, ale za to później… tak się wszyscy świetnie bawili, że trudno było się rozstać, a „ostatni taniec” był powtarzany kilka razy.
Dekorację na tegoroczny bal przygotowała klasa VI przy pomocy uczniów z klasy III, pod kierunkiem p. M. Grefkowicz i p. B. Łęczyckiej oraz przy współudziale finansowym Stowarzyszenia „Małe Pociechy”.
Wszystkim się bal niezmiernie podobał, co potwierdzają pojawiające się już następnego dnia komentarze na blogu SKO.
Wobec tego – do następnego balu!

Kolejny ogólnopolski sukces SKO

W ogólnopolskim Konkursie SKO Blog Miesiąca, Komisja Konkursowa oceniając wpisy opublikowane w grudniu na blogu SKO-Wysokienice, przyznała naszej szkole tytuł Bloga Miesiąca, a w nagrodę laptop. To jest już 4 laptop wygrany w tym konkursie.
Blog SKO-Wysokienice został założony 28 października 2011 roku. Na blogu zamieszczane są wpisy opisujące akcje SKO, które przeprowadzają w szkole opiekunki SKO: p. Alina Duda, p. Barbara Łęczycka i p. Beata Ulanowska. Ponadto pojawiają się również wpisy nawiązujące do aktualnych wydarzeń w szkole, które pośrednio powiązane są z SKO. Blog SKO-Wysokienice prowadzi p. Beata Ulanowska.
W Konkursie SKO Blog Miesiąca szkoła prowadząca blog może zostać laureatem tylko jeden raz w ciągu danego roku szkolnego. Blogi oceniane są wg. „Rankingu najpopularniejszych blogów”, w którym pozycja uzależniona jest od liczby odwiedzin danego bloga przez użytkowników sieci Internet. Komisja Konkursowa wyłania laureatów spośród 10 najpopularniejszych blogów w zależności od liczby punktów przyznanych w oparciu o następujące kryteria: oryginalność i różnorodność działań edukacyjnych związanych z SKO, pomysłowość w zbieraniu środków na SKO, popularyzacja idei związanej z oszczędzaniem i przedsiębiorczością w ramach SKO oraz współpraca ze społecznością lokalną.
Wpis o naszym sukcesie http://www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-wysokienice/to-dopiero-news

SP w Wysokienicach kolejny raz zagrała dla WOŚP

Jak co roku, wzięliśmy udział w akcji WOŚP. Z dużym zapałem, wolontariusze ruszyli, aby zbierać pieniądze "dla najmłodszych i najstarszych". Nie przeszkadzał im wiatr i chłód. Kwestowali przed kościołem parafialnym w Wysokienicach, ale także w Rawie Maz. i Skierniewicach.
Wolontariuszami w tym roku byli: Julia Stachecka, Kinga Mateja, Małgosia Aleksandrzak, Agata Szochner i Piotr Krysiak. Uczniowie nie zapomnieli o tym, aby byli dobrze widoczni po zmroku.
Zebraliśmy łączną kwotę 2013,10 zł!
Dziękujemy wszystkim darczyńcom!!

SP Wysokienice w programie "Lepsza szkoła"

W Szkole Podstawowej w Wysokienicach na lekcjach matematyki od września 2007 roku realizowany jest program „Matematyka z plusem”, który proponuje GWO (Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe). Obudowa programu oferuje m.in. udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „LEPSZA SZKOŁA”.
W ramach projektu nauczyciele otrzymują specjalistyczne testy badające kompetencje uczniów (Sesje z plusem: Sesja nr 1, Sesja nr 2 i Sesja nr 3) i mają możliwość porównania wyników klasy z wynikami uczniów z całej Polski. Ta wiedza jest potrzebna, gdyż w naszej szkole nie ma klas równoległych i nie ma możliwości porównania wyników uczniów. Ponadto nauczyciel może na bieżąco monitorować wiadomości i umiejętności uczniów.
Po każdej Sesji nauczyciel otrzymuje raporty: ogólnopolski, klasy oraz indywidualne uczniów. W raporcie ogólnopolskim można zapoznać się ze średnimi wynikami poszczególnej klasy na tle województwa oraz Polski. W raporcie klasy znajdują się łatwości poszczególnych zadań (dają informację nauczycielowi, które zadnia wykonali uczniowie, a które sprawiły im kłopoty) oraz rozkład wyników uczniów w skali staninowej. Raporty indywidualne dla każdego ucznia stanowią informację dla rodziców uczniów (wynik ucznia na tle klasy oraz na tle wyników uczniów z całego kraju, umiejętności, które były sprawdzane w teście; w tym zadania, które wykonał uczeń w 100%).

Bożonarodzeniowe Jasełka - Spotkanie Opłatkowe

W ostatnim dniu nauki przed Świętami Bożego Narodzenia zawsze w naszej szkole organizujemy Spotkanie Opłatkowe.
W tym roku szkolnym spotkanie przypadło na 19 grudnia. Szóstoklasiści pod kierunkiem ks. Waldemara Majchrowskiego wprowadzili zebranych w bożonarodzeniowy nastrój, prezentując część artystyczną pt. „Opowieść wigilijna”. Sceny pokazujące chwile tuż przed wieczerzą wigilijną przeplatały się ze scenami pokazującymi tajemnicę narodzin Dzieciątka. Publiczność śpiewała kolędy, które wkomponowane były w całość części artystycznej. Na zakończenie uczennice z klasy piątej zaśpiewały dwie kolędy.
Po odczytaniu tekstu z Pisma Świętego i wspólnej modlitwie wszyscy rozeszli się do klas, aby po podzieleniu się opłatkiem, zasiąść przy wigilijnym stole.

Finał Szkolnego Quizu Wiedzy Ekonomicznej

18 grudnia 2014 r. odbył się w naszej szkole Finał Szkolnego Quizu Wiedzy Ekonomicznej. Pierwszy etap quizu, do którego zgłosiło się 15 chętnych uczniów z klasy piątej (4 uczniów) i szóstej (11 uczniów) odbył się 5 grudnia i polegał na udzieleniu prawidłowej odpowiedzi na 10 pytań, z których trzy były otwarte, reszta - zamknięte i dotyczył wybranych pojęć ekonomicznych, które wcześniej były zamieszczane na blogu SKO.
Do Finału Quizu zakwalifikowało się 7 uczniów, którzy uzyskali największą ilość punktów: Julia Szymczak, Marta Majewicz, Piotr Krysiak, Hubert Rosiński, Kinga Mateja, Julia Stachecka, Małgorzata Aleksandrzak.
W Finale quizu wzięło udział 6 uczniów. W skład Komisji czuwającej nad prawidłowym przebiegiem quizu weszły opiekunki SKO: p. Alina Duda i p. Barbara Łęczycka.
Finaliści odpowiadali na wylosowane przez siebie pytania. W przypadku, gdy finalista nie udzielił odpowiedzi lub odpowiedział nieprawidłowo publiczność, w skład której weszli uczniowie klas III-VI, miała możliwość udzielenia odpowiedzi. W ten sposób uczniowie z publiczności brali aktywny udział w quizie i zyskali nagrody za prawidłową odpowiedź.
Komisja po podliczeniu punktów wyłoniła zwycięzcę, którym został Piotr Krysiak z klasy VI. Równorzędne II miejsce zajęły: Małgorzata Aleksandrzak (kl. VI) i Kinga Mateja (kl. V).
Szkolny Quiz Ekonomiczny przeprowadziła p. Beata Ulanowska – opiekunka SKO.

Najnowsze filmy

II Slalom Matematyczny
Video relacja z II Slalomu Matematycznego, Brzeziny X 2014 r.
32 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
22.02.15
Finał krajowy XIII edycji konkursu firmy Renault - Warszawa
Film przedstawia Finał krajowy konkursu "Twój pomysł, Twoja inicjatywa", zorganizowany ...
43 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
22.02.15
Wygenerowano w sekund: 0.11
11,864 unikalne wizyty