Strona internetowa Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Wysokienicach

SP Wysokienice w finale Międzyszkolnego Konkursu Matematyczno-Informatycznego InfoM@t 2015

W kwietniu nasza szkoła wzięła udział w II Międzyszkolnym Konkursie Matematyczno-informatycznym InfoM@t 2015 zorganizowanym przez Gimnazjum nr 1 w Koluszkach oraz Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Edukacyjnych „Wektor”. W konkursie wzięło udział 12 szkół z powiatów: łódzkiego wschodniego, brzezińskiego, tomaszowskiego i skierniewickiego i m. Łodzi.
8 kwietnia odbył się I etap konkursu – eliminacje szkolne, w których wzięło udział 6 uczniów z klasy VI. Uczniowie za pośrednictwem internetowej platformy konkursowej rozwiązywali test zawierający zagadnienia z matematyki i informatyki. Były to zadania wielokrotnego wyboru z jedną prawidłową odpowiedzią. Do etapu finałowego zakwalifikowali się: Piotr Krysiak i Małgorzata Aleksandrzak. Uczniowie ci stworzyli dwuosobową drużynę, która reprezentowała naszą szkołę w finale konkursu w Koluszkach.
Etap finałowy odbył się 13 kwietnia i składał się z dwóch części: praktycznej przy komputerze i pisemnej. W części praktycznej uczniowie najpierw rozwiązywali internetowy test składający się z 10 zagadnień matematycznych i informatycznych oraz 2 zadań praktycznych dotyczących wykorzystania oprogramowania zainstalowanego na komputerach w pracowni informatycznej.
Część pisemna polegała na rozwiązaniu 5 otwartych zadań matematycznych.
W finale konkursu wzięło udział 24 uczniów z 12 szkół podstawowych.
W czasie trwania konkursu opiekunowie uczniów wzięli udział w warsztatach dotyczących wykorzystania tablicy interaktywnej na lekcji oraz w warsztatach dotyczących motywowania uczniów do nauki.
17 kwietnia w auli koluszkowskiego gimnazjum odbyło się podsumowanie konkursu. Na uroczystość została zaproszona p. Alina Duda – Dyrektor naszej szkoły. Podsumowanie poprowadził p. Jerzy Pecyna – koordynator konkursu. Nagrody wręczali: p. Jolanta Dąbrowska – Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Koluszkach oraz p. Waldemar Chałat – Burmistrz Miasta Koluszki.
W klasyfikacji drużynowej reprezentanci naszej szkoły zajęli IV miejsce. W kwalifikacji indywidualnej Małgorzata Aleksandrzak zajęła 12 miejsce, a Piotr Krysiak – 8 miejsce.
Po części podsumowującej gimnazjaliści wystawili interaktywne przedstawienie, w którym finaliści konkursu mogli wziąć aktywny udział. Piotr odpowiedział na jedno z pytań matematycznych i wygrał słodką nagrodę. Na zakończenie zostaliśmy zaproszeni na pyszny tort i słodki poczęstunek.
Podsumowując… z Koluszek wróciliśmy z pucharem i dyplomem za zajęcie IV miejsca w klasyfikacji drużynowej. Piotr i Małgosia wrócili ze statuetkami i nagrodami, a p. Beata Ulanowska – opiekun drużyny z podziękowaniem za wkład w przygotowanie uczniów. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem przeprowadzenia i podsumowania konkursu. Dziękujemy za zaproszenie!

Międzynarodowy Dzień Teatru w naszej szkole

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru klasa I, pod opieką wychowawczyni pani Jolanty Nagórki, przygotowała przedstawienie teatralne pt. „Witamy wiosnę”. Widzami w tym teatrze byli zaproszeni uczniowie z klasy „O”, oraz dzieci z przedszkola, razem ze swoimi paniami. Pierwszoklasiści przygotowali dla nich zaproszenia w postaci plakatów teatralnych. Znajdowały się na nich informacje dotyczące tytułu przedstawienia, daty premiery, a także ilustracje nawiązujące do treści. Oprócz tego uczniowie nauczyli się swoich ról i przy pomocy rodziców przygotowali piękne kostiumy. Gdy już wszystko było zapięte na ostatni guzik – przybyli widzowie i spektakl mógł się rozpocząć. Wszyscy przybyli z zainteresowaniem śledzili grę aktorów.
Po spektaklu w klasie odbyła się rozmowa na temat roli teatru.

Sprawdzian szóstoklasistów 2015

1 kwietnia 2015r. 21247 szóstoklasistów w całej Polsce przystąpiło do sprawdzianu kompetencji, a wraz z nimi nas 18. Już po ósmej pojawiliśmy się w szkole odświętnie ubrani. Byliśmy trochę podenerwowani, ale sesja fotograficzna nieco nas wyluzowała. O 8:30 pani dyrektor poprosiła dwóch szóstoklasistów i przewodniczących komisji do gabinetu w celu sprawdzenia, czy koperty z zadaniami są nienaruszone. Były. Następnie z legitymacjami udaliśmy się w kierunku sali gimnastycznej. Tam przy drzwiach każdy losował numer stolika, przy którym miał siedzieć, a pani dyrektor rozdawała kartki z numerem PESEL i komplety naklejek potrzebne do oznaczenia arkuszy. Dominik i Tomek pisali w innej klasie, bo mieli wydłużony czas, ale u nich było tak samo. 80 minut minęło nie wiadomo kiedy. Wychodząc oddychaliśmy z ulgą. Pierwsza część za nami. W czasie przerwy dzieliliśmy się wrażeniami i porównywaliśmy odpowiedzi. Okazało się, że zadania nie były zbyt trudne. Zjedliśmy też pączki i ciasteczka ufundowane przez SKO i wypiliśmy gorącą herbatę, bo w sali było zimno i trochę zmarzliśmy, szczególnie dziewczyny. Przerwa dobiegła końca i trzeba było wracać do sali na drugą część. Angielski był dość trudny, najpierw trzeba było zaznaczyć odpowiedzi słuchając tekstu z płyty, a później już było tylko czytanie. Wychodziliśmy naprawdę zmęczeni. Już nikt nie mówił, że było łatwo. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że już to mamy za sobą, ale na pewno ten dzień pozostanie nam w pamięci.
Ciekawe, jakie będą wyniki…

Dzień Kobiet w naszej szkole

Wczesnym popołudniem 10.03.2015 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Święta Kobiet, na którą zostały zaproszone mamy naszych uczniów oraz wszystkie kobiety pracujące w szkole. Podczas spotkania uczniowie z klasy II i III pod kierunkiem swoich wychowawczyń p. Szkup i p. Łęczyckiej, zaprezentowali program artystyczny, w którym zademonstrowali swoje umiejętności aktorskie i muzyczne. Przedstawili historię świętowania Dnia Kobiet w różnych epokach. Na tym spotkaniu została przedstawiona także prezentacja multimedialna pt: ,,Dziewczynki, dziewczęta, kobiety”, a opowiadała o codziennej pracy kobiet w naszej szkole. Oprócz tego na wszystkie Panie czekała niespodzianka, a była nią p. Agata – kosmetyczka, która udzieliła obecnym instruktażu – jak wykonać dzienny makijaż.
Sponsorem tej atrakcji, oraz pysznego tortu i słodyczy było SKO działające w naszej szkole.

"Matematyka w banku" - 9 edycja konkursu

9 marca 2015r. w naszej szkole odbyła się już kolejna, IX edycja międzyszkolnego konkursu "Matematyka w banku". W konkursie wzięło udział 27 uczestników z 9 szkół podstawowych (Białynin, Głuchów, Nowy Dwór, Lnisno, Michowice, Pszczonów, Słomków, Wysokienice, Złota).
Poszczególne reprezentacje szkół powitała p. Alina Duda – Dyrektor Szkoły.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy szóstej: Małgorzata Aleksandrzak, Piotr Krysiak i Hubert Rosiński.
W skład Komisji Konkursowej weszły: p. Agnieszka Nitera - SP w Pszczonów, p. Sylwia Gruchała - SP Michowice oraz p. Beata Ulanowska - SP Wysokienice.

Laureatami konkursu zostali:
I miejsce - Dominik Cieryt SP Michowice;
II miejsce - Marcin Kowalczyk SP Michowice;
III miejsce - Izabela Rykała SP Pszczonów;
IV miejsce - Mateusz Lesiak SP Białynin;
V miejsce - Monika Myszka SP Słomków;


Wyróżnienia za bardzo dobry wynik: Dawid Rembecki SP Pszczonów; Izabela Klemba SP Białynin; Hubert Rosiński SP Wysokienice; Karol Klemba SP Złota; Michał Szeląg SP Lnisno; Piotr Krysiak SP Wysokienice; Szymon Góraj SP Złota;
Sponsorami nagród byli: Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Głuchów, PKO Bank Polski oraz SKO Wysokienice. Słodki poczęstunek ufundowała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Wysokienicach.
Na uroczystość wręczenia nagród zostali zaproszeni przedstawiciele sponsorów konkursu: p. Paweł Nowakowski– Dyrektor Oddziału 1 PKO Bank Polski w Skierniewicach oraz p. Lech Kowara – Sekretarz Gminy Głuchów i p. Agnieszka Burzyńska – Inspektor ds. Oświaty w Gminie Głuchów.
Wzorem lat ubiegłych nie tylko laureaci, ale wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody.
Po wręczeniu nagród głos zabrał p. Lech Kowara – Sekretarz Gminy Głuchów oraz p. Paweł Nowakowski – Dyrektor Oddziału 1 PKO BP w Skierniewicach.
P. Alina Duda – Dyrektor Szkoły podziękowała wszystkim opiekunom i uczestnikom za udział w konkursie. Każdy z opiekunów otrzymał pisemne podziękowanie oraz dyplom za udział dla swojej szkoły.

Wycieczka do Rawy Mazowieckiej - relaks, zabawa i profilaktyka

5 marca uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Rawy Mazowieckiej. Program był bardzo atrakcyjny. Na początku odwiedziliśmy basen „Aquarium”, gdzie zażywaliśmy kąpieli, relaksowaliśmy się w jacuzzi, robiliśmy wyścigi, graliśmy w piłkę wodną i świetnie się bawiliśmy. Kto nie mógł się kąpać, jeździł w tym czasie na łyżwach na lodowisku. Następnie pojechaliśmy do MDK-u, aby obejrzeć widowisko „To nie była Wigilia”. Aktorzy w trzech odsłonach pokazali nam, jak można by uratować bezdomnego, który w zimową noc zamarzł nie otrzymawszy niczyjej pomocy. Spektakl zapadł nam w pamięć i uwrażliwił na los drugiego człowieka. A potem było słodkie co nieco w kawiarence i zakupowe szaleństwo w rawskiej galerii handlowej. Wróciliśmy zadowoleni i chętnie pojedziemy znowu.

Ostatkowy Bal Przebierańcow

17 lutego w naszej szkole odbył się ostatkowy Bal Przebierańców. Uczniowie pojawili się w wyjątkowych strojach, które zostały wykonane z surowców wtórnych. Uczniowie i ich rodzice wykazali się ogromna pomysłowością i twórczością. Stroje zachwycały i przyciągały wzrok fantazją i doborem dodatków. Przebrania oceniała komisja konkursowa w składzie: Dyrektor Szkoły – p. Alina Duda i nauczyciel plastyki - p. Małgorzata Grefkowicz.
Spośród zaproponowanych przez jury kandydatów (dwie osoby z każdej klasy) publiczność wybrała Króla i Królową Balu, których stroje najbardziej spodobały się społeczności szkolnej. Zwycięzcami okazali się Jan Lipski z kl. II i Magdalena Lipska z kl. VI. Uczniowie ci otrzymali zestawy gadżetów SKO. A pozostali jako nagrodę pocieszenia dostali długopisy i kalendarze ufundowane przez ROBICO.
Didżejem na balu był Piotr Krysiak z kl. VI, który świetnie wywiązał się z powierzonego zadania.
W trakcie parkietowych szaleństw można było zakupić przepyszne hot-dogi przygotowane przez członków SKO. Produkty na surówki uczniowie z kl. IV, V i VI przynieśli z domów.
Reasumując można rzec, że było ekologicznie, przepysznie, tanecznie …Jednym słowem bajecznie :)

Podsumowanie konkursu ortograficznego "DYKTANDO (nie tylko) DLA MISTRZÓW"

Miło nam poinformować wszystkich zainteresowanych, że dotarły do nas długo wyczekiwane wyniki konkursu ortograficznego „DYKTANDO (nie tylko) DLA MISTRZÓW”, który odbył się w grudniu 2014 roku. Przypomnijmy, że w naszej szkole konkurs organizowała p. Małgorzata Grefkowicz, a wzięło w nim udział osiem uczennic z klas IV – VI. A oto ich osiągnięcia: Wiktoria Karcz kl. VI – m. 15. (126p. na 140 możliwych), Małgorzata Aleksandrzak kl. VI – m. 15. (również 126p.), Kinga Mateja kl. V – m. 17., Julia Dyśkowska kl. V – m. 26., Julia Szymczak kl. V – m. 27., Olga Lipska kl. IV – m. 30., Julia Stachecka kl. V – m. 31., Martyna Dyśkowska kl. IV – m. 36. Wiktoria i Małgosia otrzymały dyplomy wyróżnienia, natomiast pozostałe dziewczęta dyplomy uznania za udział w konkursie – nagrody wręczyła pani dyrektor Alina Duda na apelu szkolnym 18 lutego, natomiast w dniu konkursu uczestniczki dostały jeszcze od SKO drobne upominki, które wręczyła p. Beata Ulanowska. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 1799 uczniów klas IV – VI szkół podstawowych z całej Polski, więc nasze uczennice zajęły naprawdę bardzo wysokie pozycje. Dziewczętom serdecznie gratulujemy.
Szczegółowe informacje można uzyskać tutaj http://www.iro.edu.pl/wyniki/244/26184-244-83833-wyniki.pdf

Kolejne warsztaty dla rodziców z udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków

Z inicjatywy p. Dyrektor - Aliny Dudy 28.01.2015 r. gościliśmy w naszej szkole na zebraniu z rodzicami ratownika medycznego z pogotowia ratunkowego w Rawie Mazowieckiej p. Krzysztofa Wiosnę i druha Marka Dudę z OSP w Głuchowie. Wypadek może zdarzyć się każdemu, ale także i każdy z nas może stać się świadkiem sytuacji zagrożenia ludzkiego zdrowia lub życia. Czy będziemy wiedzieli, jak się zachować w takiej sytuacji? Jak szybko i skutecznie udzielić pierwszej pomocy, by uratować komuś życie? Wiemy jak istotne są pierwsze chwile na miejscu zdarzenia. Dlatego staramy się, aby każdy miał podstawową wiedzę o pierwszej pomocy i umiał jej udzielić.
W związku z tym od dwóch już lat organizujemy kurs pierwszej pomocy dla rodziców uczniów naszej szkoły. Jednym z najciekawszych, a zarazem bardzo ważnym punktem warsztatów, były praktyczne ćwiczenia na fantomie. Początkowo rodzice przyglądali się czynnościom wykonywanym przez ratownika, a następnie, według jego wskazówek próbowali wykonywać masaż serca oraz sztuczne oddychanie. Rodzice dowiedzieli się również, jak należy sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc i co najważniejsze, jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorem pogotowia ratunkowego.
Miłym akcentem spotkania był konkurs przeprowadzony przez p. Krzysztofa, gdzie rodzice mogli wykazać się wiedzą na temat udzielania pomocy. Atrakcyjne nagrody pochodziły z Europejskiego Funduszu na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, które pozyskano za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działanie Gniazdo. Były to niezwykle ważne warsztaty, gdyż uwrażliwiły dorosłych na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i dostarczyły im wiedzy, dzięki której mogą uratować czyjeś życie.

Akcja "Bezpieczne ferie" z udziałem skierniewickiej Policji

W dniu 27.01.2015 r. gościliśmy w naszej szkole starszego sierżanta Jacka Piechuta z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Skierniewicach.
Celem spotkania było uświadamianie uczniom potrzeby zachowania rozsądku i zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania zimowych sportów i organizowania zabaw na świeżym powietrzu, a także podczas poruszania się po ulicach i drogach publicznych.
Policjant mówił, że brawurowa jazda na nartach, korzystanie z lodowisk na zmarzniętych rzekach i zbiornikach wodnych, poruszanie się po poboczach ruchliwych szos bez należytego oznaczenia się odblaskami lub światłem niesie ze sobą ryzyko nieszczęśliwego wypadku. Większość tragicznych wypadków jest następstwem lekkomyślności i lekceważenia zagrożenia. Funkcjonariusz ruchu drogowego pouczał dzieci, jak należy się zachować w sytuacji zaistniałego niebezpieczeństwa. Ważnym jest aby dzieci znały numery telefonów alarmowych i sposób powiadamiania dorosłych o nieszczęśliwych zdarzeniach.
Miłym akcentem tego spotkania było wręczenie uczniom przez p. Dyrektor Alinę Dudę ufundowanych przez PKO BP opasek odblaskowych.
Na zakończenie wizyty policjanta koordynator ds. bezpieczeństwa w szkole wręczyła informacyjno – edukacyjne ulotki propagujące bezpieczeństwo.

,,Słońce, wiatr i woda energii nam doda" - konkurs ekologiczny

W styczniu nasza szkoła brała udział w konkursie ekologicznym ,,Słońce, wiatr i woda energii nam doda”. Ideą tego konkursu było przygotowanie gazetki dotyczącej odnawialnych źródeł energii. Nasi uczniowie i tym razem wykazali się dużą wyobraźnią i pomysłowością. Pod kierunkiem p. Jolanty Nagórki przygotowali ciekawe materiały, prace plastyczne i makiety związane z tematem wiodącym. Dzięki przygotowaniu tej wystawki mogli poszerzyć swoją wiedzę o takich źródłach energii, które nie niszczą środowiska, są tanie i jeszcze do tego zdobią krajobraz.
Nasza szkoła zajęła w tym konkursie II miejsce w Gminie Głuchów.

Najnowsze filmy

Bo w naszym SKO recykling to jest to!
Film propagujący ochronę naszego środowiska poprzez działania związane z recyklingiem. ...
60 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
10.04.15
Bankomania - cz. 2
Bankomania - cz. 2, film z udziałem m.in. dzieci ze SP w Wysokienicach zrealizowany prz...
75 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
25.03.15
Bankomania - cz. 1
Bankomania - cz. 1, film w ramach kampanii "Bankomania" - Banku PKO BP z udziałem m.in....
77 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
25.03.15
II Slalom Matematyczny
Video relacja z II Slalomu Matematycznego, Brzeziny X 2014 r.
96 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
22.02.15
Wygenerowano w sekund: 0.04
22,414 unikalne wizyty