Strona internetowa Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Wysokienicach

Dzień Edukacji Narodowej 2016

„14 października wpisujemy do dziennika dobre stopnie wszystkim, co pracują w szkole” – tak śpiewali piątoklasiści w Dniu Edukacji Narodowej. Przedstawili oni w żartobliwy sposób różne typy nauczycieli, wśród których każdy mógł odnaleźć cząstkę siebie. Wierszem i piosenką uczniowie podziękowali swoim nauczycielom oraz innym pracownikom szkoły za trud włożony w nauczanie i wychowanie oraz życzyli uśmiechu i cierpliwości. W dowód wdzięczności wręczyli wszystkim piękne róże, ufundowane przez Radę Rodziców. Z okazji tego święta Dyrektor Szkoły – p. Alina Duda wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżniającym się nauczycielom: p. Katarzynie Szkup, p. Joannie Tołżewskiej, p. Piotrowi Majewiczowi.

"Bezcenna przyjaźń"

12 października uczniowie naszej szkoły obejrzeli przedstawienie teatrzyku lalkowego pt."Bezcenna przyjaźń".

Dominik laureatem konkursu plastycznego pt. "Bądź EKO - dbaj o powietrze"

7 października 2016 r. w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Skierniewicach odbyło się wręczenie nagród i dyplomów laureatom konkursu plastycznego pt. „Bądź EKO – dbaj o powietrze”. Konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej nawiązującej do hasła konkursowego oraz ukazującej zagrożenia, jakie niosą ze sobą negatywne postawy i zachowania człowieka wobec środowiska naturalnego. W konkursie wzięło udział 343 uczniów z powiatu skierniewickiego i Skierniewic. W kategorii klas starszych Dominik Koczywąs – uczeń naszej szkoły z klasy szóstej - zajął III miejsce. W czasie uroczystości wręczenia nagród Dominikowi towarzyszyła jego mama - p. Aneta Koczywąs.
Gratulujemy sukcesu!

Cyrk O'Bimbolando w naszej szkole

3 października uczniowie naszej szkoły obejrzeli przedstawienie cyrkowe w wykonaniu artystów z cyrku O'Bimbolando. Sztuczki z hula-hop, żonglerka, sztuczki z pieskiem oraz taniec z wężem wywołały zachwyt i uśmiech na dziecięcych twarzach. :)

VI WMTDay 2016 w naszej szkole

WMTDay to Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia obchodzony w ostatni piątek września. Organizatorem Głównym akcji jest Wydawnictwo Edukacyjne WKM „Rachmistrz” Andrzej Grabowski, Szczecinek, Polska. Koordynatorem akcji w naszej szkole jest p. Beata Ulanowska – nauczycielka matematyki.
30 września nasza szkoła już po raz piąty wzięła udział w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W tym roku do akcji zgłosiło się 2977 szkół z 15 krajów Świata (najwięcej z Polski).
Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. W naszej szkole uczniowie klas starszych przypominali sobie trudne przykłady z mnożenia w grze „Piłkarz – matematyk”. Konkurencje przeprowadził p. Piotr Majewicz- nauczyciel wychowania fizycznego.
Wreszcie nadszedł 30 września – VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Komisja Egzaminacyjna w składzie: Natalia Dziąg, Olga Lipska i Agata Walas, sprawdzała „tabliczkową wiedzę” podczas krótkiego egzaminu, do którego podchodzili uczniowie klas IV –VI oraz nauczyciele i rodzice uczniów. Każdy, kto bezbłędnie odpowiedział na 5 przykładów tabliczki mnożenia uzyskiwał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia, co było potwierdzone uzyskaniem specjalnej legitymacji oraz otrzymywał naklejkę z napisem „ Jestem EKSPERTEM TABLICZKI MNOŻENIA”. Po pomyślnie zdanym egzaminie członkowie Komisji przybijali ze zdającym „żółwika”.
Podsumowaniem VI WMTDay był apel, na którym p. Alina Duda – Dyrektor Szkoły wręczyła nagrody laureatom konkurencji sportowych połączonych z tabliczką mnożenia. Sponsorem nagród było SKO działające w naszej szkole.

Dzień Chłopaka 2016

„Czy młody, czy wyrośnięty – bądź nam zawsze uśmiechnięty!” To jedno z wielu życzeń, które 30 września składała żeńska część szkolnej społeczności wszystkim chłopcom z naszej szkoły. Tegoroczny Dzień Chłopaka rozpoczął się wokalno-tanecznym występem uczennic klasy VI, które zadawały pytanie …gdzie ci mężczyźni prawdziwy tacy….? Śpiewającej odpowiedzi na to pytanie udzielili chłopcy z klasy VI. Uczniowie klasy I uroczo zaprezentowali cechy mężczyzn i pokazali, że zdobyć serce mężczyzny można nie tylko przez żołądek, ale i przez taniec. Ponadto, pierwszoklasiści złożyli serdeczne życzenia wszystkim chłopcom i mężczyznom naszej szkoły. W drugiej części Dnia Chłopaka odbył się konkurs na Super Chłopaka roku 2016/2017.
W randze stanęli: Rafał Zdanowski –kl.I, Szymon Kowalczyk-kl.II, Kacper Kośla-kl.III, Kamil Dyśko-kl. IV, Kamil Kowalczyk-kl.V i Kamil Kowalczyk –kl.VI.
By zdobyć tytuł Super Chłopaka nasi kandydaci musieli wykazać się inteligencją, umiejętnościami manualnymi, sportowymi i tanecznymi. Przygotowano 6 konkurencji. Konkurencja pierwsza-umiejętność wybrnięcia z trudnej sytuacji. Konkurencja druga-umiejętność zaplatania warkocza. Konkurencja trzecia-zagadki. Konkurencja czwarta-umiejętność wiązania krawata. Konkurencja piąta sprawdzała umiejętność zabawy z piłką. Ostatnia zaś konkurencja polegała na tańcu z koleżanką. Wszystkie konkurencje wywołały wiele uśmiechu i radości zarówno wśród kandydatów na tytuł Super Chłopaka, a także wśród widzów. Wszyscy chłopcy wykazali się kreatywnością i wolą walki. Zwycięzca mógł być niestety tylko jeden. Trzecie miejsce zajął najmłodszy uczestnik –Rafał Zdanowski z klasy I, w nagrodę otrzymał rower . Drugie miejsce zajął uczeń kasy VI-Kamil Kowalczyk i otrzymał wyjątkowy skuter. Tytuł Super Chłopaka roku 2016/2017 powędrował do Kamila Kowalczyka, ucznia klasy V. Jako zwycięzca Kamil otrzymał super sportowy samochód. Wszyscy uczestnicy otrzymali również smaczne przekąski.
Organizacją i przygotowaniem tego dnia zajęła się p. Joanna Tołżewska i p. Barbara Łęczycka.

Audycja muzyczna w naszej szkole

28 września w murach naszej szkoły miała miejsce pierwsza w roku szkolnym 2016/2017 audycja muzyczna zatytułowana „Bardzo dobre pasodoble”.
Gościem specjalnym tej audycji był muzyk p. Piotr Cedzyński. Hiszpańska muzyka przypadła wszystkim słuchaczom do gustu i naładowała uczniów pozytywną energią i radością.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

1 września o godzinie 9:00 zadzwonił pierwszy dzwonek w roku szkolnym 2016/2017. Po wprowadzeniu sztandaru oraz odśpiewaniu hymnu państwowego, dyrektor szkoły p. Alina Duda powitała wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły przybyłych na tę uroczystość. Uczniowie klasy IV - Karol Stachecki, Tomasz Bieliński, Amelia Rosa przypomnieli tragiczne wydarzenia z września 1939 roku. Na zakończenie Pani dyrektor życzyła wszystkim uczniom pracowitości niezbędnej do realizacji zamierzonych celów i uśmiechu w codziennych szkolnych zmaganiach. Nauczycielom oraz pracownikom szkoły życzyła cierpliwości, pozytywnej energii i radości z pracy w Szkole Podstawowej w Wysokienicach. Rodzice usłyszeli życzenia dumy i radości z osiągnięć swoich pociech. Następnie uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami rozeszli się na pierwsze klasowe spotkanie w nowym roku szkolnym.

Wykaz podręczników dla klas 0-6 na rok szkolny 2016/17

Pod poniższym linkiem przedstawiamy Państwu wykaz obowiązujących podręczników dla klasy "0" i klas 1-6 Szkoły Podstawowej w Wysokienicach na rok szkolny 2016/17.
Obowiązujące podręczniki - kliknij w ten link.

Pożegnanie tegorocznych absolwentów SP w Wysokienicach

23 czerwca pożegnaliśmy 21 szóstoklasistów, którzy po wakacjach rozpoczną naukę w gimnazjum. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Alina Duda. Poczet przekazał sztandar nowemu składowi z V klasy, po czym nastąpiło wręczenie nagród: za średnią 4,75 i więcej, za pracę w SU, PCK oraz LOP. Pan Piotr Majewicz – nauczyciel wychowania fizycznego przedstawił w postaci prezentacji największe osiągnięcia sportowe odchodzących szóstoklasistów, po czym nastąpiło wręczenie nagród dla zasłużonych sportowców. Jednak najważniejsze nagrody tego dnia to statuetki „Wiktorie” dla wybitnych uczniów, które wręczył p. Andrzej Kowara – Wójt Gminy Głuchów. „Wiktorie” otrzymali: Marta Majewicz – tytuł „Mistrza Mowy Polskiej”, Patryk Rosa – tytuł „English Champion”, Julia Dyśkowska - tytuł „MATbohater”, Marta Majewicz –„Najlepszy Przyrodnik”, Patrycja Winiarska – „Najlepszy Historyk”, Julia Dyśkowska– „Najlepsza Sportsmenka” oraz Patryk Rosa „Najlepszy Sportsmen”. Sponsorem „Wiktorii” jest SKO działające w naszej szkole. Następnie Pani Dyrektor wręczyła listy gratulacyjne rodzicom uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce. Po uroczystym ślubowaniu na sztandar szóstoklasiści otrzymali dyplomy absolwenta z rąk Pani Dyrektor. Następnie po raz ostatni w tej szkole przedstawili program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni p. Beaty Ulanowskiej przy wsparciu p. Małgorzaty Grefkowicz – nauczyciela muzyki. Klasa V wspólnie z wychowawczynią p. Joanną Tołżewską pożegnała starszych kolegów prezentacją wspomnień. Na koniec głos zabrał p. Andrzej Kowara. Pani Dyrektor życzyła szóstoklasistom powodzenia w nowej szkole oraz miłego i bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji.

Dni Regionalne 2016

Dni Regionalne to bardzo ciekawa propozycja edukacyjna, która od kilku lat jest realizowana w naszej szkole. 21 czerwca odbyła się taka uroczystość pt.,, Na ludową nutę”. Uczniowie klas II i III, pod kierunkiem wychowawczyń: p. Jolanty Nagórki i Katarzyny Szkup zaprezentowali bogactwo i różnorodność polskiego folkloru.
Melodia i rytm wielu pieśni ludowych zależą od regionu, z którego pochodzą. Regiony te wyróżniają się pewnymi cechami charakterystycznymi np. melodie kaszubskie cechuje na ogół surowość, pieśni wielkopolskie – swoboda, pieśni kujawskie – smutek, a melodie góralskie są żywe i skoczne. Urodę folkloru poszczególnych regionów, uczniowie naszej szkoły pokazali nie tylko w piosence, ale również w tańcach i porywających występach solistek i chórków. Poszczególne klasy występowały w strojach ludowych.
Najbliższy Wysokienicom jest folklor łowicki. Dzięki swemu wyjątkowemu charakterowi, zdobył on renomę nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. Duży wpływ na popularyzację naszego regionu miała powieść „Chłopi”. Mieszkańcy księstwa łowickiego są bardzo muzykalni. Najbardziej znanymi pieśniami łowickimi są bez wątpienia "Łowiczanka jestem", oraz "Łowickie chłopoki", które zaśpiewali uczniowie klas młodszych. Autentyczną muzykę ludową słyszy się stosunkowo rzadko, a w naszej szkole jest ona kultywowana i nie odchodzi w zapomnienie.

Najnowsze filmy

Bo w naszym SKO recykling to jest to!
Film propagujący ochronę naszego środowiska poprzez działania związane z recyklingiem. ...
720 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
10.04.15
Bankomania - cz. 2
Bankomania - cz. 2, film z udziałem m.in. dzieci ze SP w Wysokienicach zrealizowany prz...
662 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
25.03.15
Bankomania - cz. 1
Bankomania - cz. 1, film w ramach kampanii "Bankomania" - Banku PKO BP z udziałem m.in....
691 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
25.03.15
II Slalom Matematyczny
Video relacja z II Slalomu Matematycznego, Brzeziny X 2014 r.
643 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
22.02.15
Wygenerowano w sekund: 0.06
256,509 unikalne wizyty