Strona internetowa Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Wysokienicach

Dzień Kobiet w naszej szkole

Wczesnym popołudniem 10.03.2015 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Święta Kobiet, na którą zostały zaproszone mamy naszych uczniów oraz wszystkie kobiety pracujące w szkole. Podczas spotkania uczniowie z klasy II i III pod kierunkiem swoich wychowawczyń p. Szkup i p. Łęczyckiej, zaprezentowali program artystyczny, w którym zademonstrowali swoje umiejętności aktorskie i muzyczne. Przedstawili historię świętowania Dnia Kobiet w różnych epokach. Na tym spotkaniu została przedstawiona także prezentacja multimedialna pt: ,,Dziewczynki, dziewczęta, kobiety”, a opowiadała o codziennej pracy kobiet w naszej szkole. Oprócz tego na wszystkie Panie czekała niespodzianka, a była nią p. Agata – kosmetyczka, która udzieliła obecnym instruktażu – jak wykonać dzienny makijaż.
Sponsorem tej atrakcji, oraz pysznego tortu i słodyczy było SKO działające w naszej szkole.

"Matematyka w banku" - 9 edycja konkursu

9 marca 2015r. w naszej szkole odbyła się już kolejna, IX edycja międzyszkolnego konkursu "Matematyka w banku". W konkursie wzięło udział 27 uczestników z 9 szkół podstawowych (Białynin, Głuchów, Nowy Dwór, Lnisno, Michowice, Pszczonów, Słomków, Wysokienice, Złota).
Poszczególne reprezentacje szkół powitała p. Alina Duda – Dyrektor Szkoły.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy szóstej: Małgorzata Aleksandrzak, Piotr Krysiak i Hubert Rosiński.
W skład Komisji Konkursowej weszły: p. Agnieszka Nitera - SP w Pszczonów, p. Sylwia Gruchała - SP Michowice oraz p. Beata Ulanowska - SP Wysokienice.

Laureatami konkursu zostali:
I miejsce - Dominik Cieryt SP Michowice;
II miejsce - Marcin Kowalczyk SP Michowice;
III miejsce - Izabela Rykała SP Pszczonów;
IV miejsce - Mateusz Lesiak SP Białynin;
V miejsce - Monika Myszka SP Słomków;


Wyróżnienia za bardzo dobry wynik: Dawid Rembecki SP Pszczonów; Izabela Klemba SP Białynin; Hubert Rosiński SP Wysokienice; Karol Klemba SP Złota; Michał Szeląg SP Lnisno; Piotr Krysiak SP Wysokienice; Szymon Góraj SP Złota;
Sponsorami nagród byli: Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Głuchów, PKO Bank Polski oraz SKO Wysokienice. Słodki poczęstunek ufundowała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Wysokienicach.
Na uroczystość wręczenia nagród zostali zaproszeni przedstawiciele sponsorów konkursu: p. Paweł Nowakowski– Dyrektor Oddziału 1 PKO Bank Polski w Skierniewicach oraz p. Lech Kowara – Sekretarz Gminy Głuchów i p. Agnieszka Burzyńska – Inspektor ds. Oświaty w Gminie Głuchów.
Wzorem lat ubiegłych nie tylko laureaci, ale wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody.
Po wręczeniu nagród głos zabrał p. Lech Kowara – Sekretarz Gminy Głuchów oraz p. Paweł Nowakowski – Dyrektor Oddziału 1 PKO BP w Skierniewicach.
P. Alina Duda – Dyrektor Szkoły podziękowała wszystkim opiekunom i uczestnikom za udział w konkursie. Każdy z opiekunów otrzymał pisemne podziękowanie oraz dyplom za udział dla swojej szkoły.

Wycieczka do Rawy Mazowieckiej - relaks, zabawa i profilaktyka

5 marca uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Rawy Mazowieckiej. Program był bardzo atrakcyjny. Na początku odwiedziliśmy basen „Aquarium”, gdzie zażywaliśmy kąpieli, relaksowaliśmy się w jacuzzi, robiliśmy wyścigi, graliśmy w piłkę wodną i świetnie się bawiliśmy. Kto nie mógł się kąpać, jeździł w tym czasie na łyżwach na lodowisku. Następnie pojechaliśmy do MDK-u, aby obejrzeć widowisko „To nie była Wigilia”. Aktorzy w trzech odsłonach pokazali nam, jak można by uratować bezdomnego, który w zimową noc zamarzł nie otrzymawszy niczyjej pomocy. Spektakl zapadł nam w pamięć i uwrażliwił na los drugiego człowieka. A potem było słodkie co nieco w kawiarence i zakupowe szaleństwo w rawskiej galerii handlowej. Wróciliśmy zadowoleni i chętnie pojedziemy znowu.

Ostatkowy Bal Przebierańcow

17 lutego w naszej szkole odbył się ostatkowy Bal Przebierańców. Uczniowie pojawili się w wyjątkowych strojach, które zostały wykonane z surowców wtórnych. Uczniowie i ich rodzice wykazali się ogromna pomysłowością i twórczością. Stroje zachwycały i przyciągały wzrok fantazją i doborem dodatków. Przebrania oceniała komisja konkursowa w składzie: Dyrektor Szkoły – p. Alina Duda i nauczyciel plastyki - p. Małgorzata Grefkowicz.
Spośród zaproponowanych przez jury kandydatów (dwie osoby z każdej klasy) publiczność wybrała Króla i Królową Balu, których stroje najbardziej spodobały się społeczności szkolnej. Zwycięzcami okazali się Jan Lipski z kl. II i Magdalena Lipska z kl. VI. Uczniowie ci otrzymali zestawy gadżetów SKO. A pozostali jako nagrodę pocieszenia dostali długopisy i kalendarze ufundowane przez ROBICO.
Didżejem na balu był Piotr Krysiak z kl. VI, który świetnie wywiązał się z powierzonego zadania.
W trakcie parkietowych szaleństw można było zakupić przepyszne hot-dogi przygotowane przez członków SKO. Produkty na surówki uczniowie z kl. IV, V i VI przynieśli z domów.
Reasumując można rzec, że było ekologicznie, przepysznie, tanecznie …Jednym słowem bajecznie :)

Podsumowanie konkursu ortograficznego "DYKTANDO (nie tylko) DLA MISTRZÓW"

Miło nam poinformować wszystkich zainteresowanych, że dotarły do nas długo wyczekiwane wyniki konkursu ortograficznego „DYKTANDO (nie tylko) DLA MISTRZÓW”, który odbył się w grudniu 2014 roku. Przypomnijmy, że w naszej szkole konkurs organizowała p. Małgorzata Grefkowicz, a wzięło w nim udział osiem uczennic z klas IV – VI. A oto ich osiągnięcia: Wiktoria Karcz kl. VI – m. 15. (126p. na 140 możliwych), Małgorzata Aleksandrzak kl. VI – m. 15. (również 126p.), Kinga Mateja kl. V – m. 17., Julia Dyśkowska kl. V – m. 26., Julia Szymczak kl. V – m. 27., Olga Lipska kl. IV – m. 30., Julia Stachecka kl. V – m. 31., Martyna Dyśkowska kl. IV – m. 36. Wiktoria i Małgosia otrzymały dyplomy wyróżnienia, natomiast pozostałe dziewczęta dyplomy uznania za udział w konkursie – nagrody wręczyła pani dyrektor Alina Duda na apelu szkolnym 18 lutego, natomiast w dniu konkursu uczestniczki dostały jeszcze od SKO drobne upominki, które wręczyła p. Beata Ulanowska. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 1799 uczniów klas IV – VI szkół podstawowych z całej Polski, więc nasze uczennice zajęły naprawdę bardzo wysokie pozycje. Dziewczętom serdecznie gratulujemy.
Szczegółowe informacje można uzyskać tutaj http://www.iro.edu.pl/wyniki/244/26184-244-83833-wyniki.pdf

Kolejne warsztaty dla rodziców z udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków

Z inicjatywy p. Dyrektor - Aliny Dudy 28.01.2015 r. gościliśmy w naszej szkole na zebraniu z rodzicami ratownika medycznego z pogotowia ratunkowego w Rawie Mazowieckiej p. Krzysztofa Wiosnę i druha Marka Dudę z OSP w Głuchowie. Wypadek może zdarzyć się każdemu, ale także i każdy z nas może stać się świadkiem sytuacji zagrożenia ludzkiego zdrowia lub życia. Czy będziemy wiedzieli, jak się zachować w takiej sytuacji? Jak szybko i skutecznie udzielić pierwszej pomocy, by uratować komuś życie? Wiemy jak istotne są pierwsze chwile na miejscu zdarzenia. Dlatego staramy się, aby każdy miał podstawową wiedzę o pierwszej pomocy i umiał jej udzielić.
W związku z tym od dwóch już lat organizujemy kurs pierwszej pomocy dla rodziców uczniów naszej szkoły. Jednym z najciekawszych, a zarazem bardzo ważnym punktem warsztatów, były praktyczne ćwiczenia na fantomie. Początkowo rodzice przyglądali się czynnościom wykonywanym przez ratownika, a następnie, według jego wskazówek próbowali wykonywać masaż serca oraz sztuczne oddychanie. Rodzice dowiedzieli się również, jak należy sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc i co najważniejsze, jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorem pogotowia ratunkowego.
Miłym akcentem spotkania był konkurs przeprowadzony przez p. Krzysztofa, gdzie rodzice mogli wykazać się wiedzą na temat udzielania pomocy. Atrakcyjne nagrody pochodziły z Europejskiego Funduszu na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, które pozyskano za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działanie Gniazdo. Były to niezwykle ważne warsztaty, gdyż uwrażliwiły dorosłych na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i dostarczyły im wiedzy, dzięki której mogą uratować czyjeś życie.

Akcja "Bezpieczne ferie" z udziałem skierniewickiej Policji

W dniu 27.01.2015 r. gościliśmy w naszej szkole starszego sierżanta Jacka Piechuta z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Skierniewicach.
Celem spotkania było uświadamianie uczniom potrzeby zachowania rozsądku i zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania zimowych sportów i organizowania zabaw na świeżym powietrzu, a także podczas poruszania się po ulicach i drogach publicznych.
Policjant mówił, że brawurowa jazda na nartach, korzystanie z lodowisk na zmarzniętych rzekach i zbiornikach wodnych, poruszanie się po poboczach ruchliwych szos bez należytego oznaczenia się odblaskami lub światłem niesie ze sobą ryzyko nieszczęśliwego wypadku. Większość tragicznych wypadków jest następstwem lekkomyślności i lekceważenia zagrożenia. Funkcjonariusz ruchu drogowego pouczał dzieci, jak należy się zachować w sytuacji zaistniałego niebezpieczeństwa. Ważnym jest aby dzieci znały numery telefonów alarmowych i sposób powiadamiania dorosłych o nieszczęśliwych zdarzeniach.
Miłym akcentem tego spotkania było wręczenie uczniom przez p. Dyrektor Alinę Dudę ufundowanych przez PKO BP opasek odblaskowych.
Na zakończenie wizyty policjanta koordynator ds. bezpieczeństwa w szkole wręczyła informacyjno – edukacyjne ulotki propagujące bezpieczeństwo.

,,Słońce, wiatr i woda energii nam doda" - konkurs ekologiczny

W styczniu nasza szkoła brała udział w konkursie ekologicznym ,,Słońce, wiatr i woda energii nam doda”. Ideą tego konkursu było przygotowanie gazetki dotyczącej odnawialnych źródeł energii. Nasi uczniowie i tym razem wykazali się dużą wyobraźnią i pomysłowością. Pod kierunkiem p. Jolanty Nagórki przygotowali ciekawe materiały, prace plastyczne i makiety związane z tematem wiodącym. Dzięki przygotowaniu tej wystawki mogli poszerzyć swoją wiedzę o takich źródłach energii, które nie niszczą środowiska, są tanie i jeszcze do tego zdobią krajobraz.
Nasza szkoła zajęła w tym konkursie II miejsce w Gminie Głuchów.

SP Wysokienice swojej gminie "Z kolędą i dobrym słowem"

W niedzielę 25 stycznia br. w kościele parafialnym w Głuchowie odbyło się już po raz dwunasty doroczne gminne kolędowanie „Z kolędą i dobrym słowem”. Głównym organizatorem był UG w Głuchowie z p. Andrzejem Kowarą – wójtem gminy na czele.
Wielu wykonawców zgłosiło się na przegląd i wszystkich z przyjemnością słuchaliśmy. Naszą szkołę reprezentowały „Wysokińskie paninecki”, które zaśpiewały tradycyjną kolędę „Anioł pasterzom mówił” oraz utwór angielski z polskim tekstem „Kolędowania nadszedł czas”. Oprócz naszego zespołu folklorystycznego wystąpił jeszcze kwartet wokalno-instrumentalny „Cantiamo Deo” w składzie: Kinga Mateja i Izabela Matysek (vocal) oraz Julia Dyśkowska i Marta Majewicz (gitary), kwartet wykonał kolędę „Przybieżeli do Betlejem pasterze”. Kilka naszych uczennic należy również do zespołu „Głuchowiacy", z którym też wystąpiły na dzisiejszym kolędowaniu. Wszyscy uczestnicy zaproszeni byli po występie na gorący posiłek.
Gratulujemy naszym artystkom udanego występu!

Noworoczny Bal w naszej szkole

24 stycznia 2015 r. wszyscy będą jeszcze długo pamiętać. A to dlatego, że właśnie tego dnia odbył się nasz Bal Noworoczny, zwany potocznie „szkolną choinką”. Przybyłych gości oraz wszystkich zebranych powitała Pani Alina Duda – Dyrektor Szkoły. Jednym z gości był Pan Paweł Nowakowski – Dyrektor PKO BP w Skierniewicach, który przyjechał specjalnie, aby wręczyć naszej szkole nagrodę za „Blog miesiąca” w konkursie SKO. Jak co roku na początku była część artystyczna. Rolę konferansjerów pełniły tym razem Marta Majewicz i Kinga Mateja z klasy V i to one zabawiały publiczność między występami klas.
Na scenie królowały karnawałowe tańce i skecze kabaretowe. Wszyscy jak zawsze byli świetnie przygotowani i widzowie z zachwytem obserwowali wyczyny małych artystów.
Rada Rodziców przygotowała poczęstunek oraz paczki ze słodyczami dla uczniów, a ponadto herbatkę i ciasto dla wszystkich chętnych. Dyskoteka wprawdzie dość długo się rozkręcała, bo dla niektórych było „za widno”, ale za to później… tak się wszyscy świetnie bawili, że trudno było się rozstać, a „ostatni taniec” był powtarzany kilka razy.
Dekorację na tegoroczny bal przygotowała klasa VI przy pomocy uczniów z klasy III, pod kierunkiem p. M. Grefkowicz i p. B. Łęczyckiej oraz przy współudziale finansowym Stowarzyszenia „Małe Pociechy”.
Wszystkim się bal niezmiernie podobał, co potwierdzają pojawiające się już następnego dnia komentarze na blogu SKO.
Wobec tego – do następnego balu!

Kolejny ogólnopolski sukces SKO

W ogólnopolskim Konkursie SKO Blog Miesiąca, Komisja Konkursowa oceniając wpisy opublikowane w grudniu na blogu SKO-Wysokienice, przyznała naszej szkole tytuł Bloga Miesiąca, a w nagrodę laptop. To jest już 4 laptop wygrany w tym konkursie.
Blog SKO-Wysokienice został założony 28 października 2011 roku. Na blogu zamieszczane są wpisy opisujące akcje SKO, które przeprowadzają w szkole opiekunki SKO: p. Alina Duda, p. Barbara Łęczycka i p. Beata Ulanowska. Ponadto pojawiają się również wpisy nawiązujące do aktualnych wydarzeń w szkole, które pośrednio powiązane są z SKO. Blog SKO-Wysokienice prowadzi p. Beata Ulanowska.
W Konkursie SKO Blog Miesiąca szkoła prowadząca blog może zostać laureatem tylko jeden raz w ciągu danego roku szkolnego. Blogi oceniane są wg. „Rankingu najpopularniejszych blogów”, w którym pozycja uzależniona jest od liczby odwiedzin danego bloga przez użytkowników sieci Internet. Komisja Konkursowa wyłania laureatów spośród 10 najpopularniejszych blogów w zależności od liczby punktów przyznanych w oparciu o następujące kryteria: oryginalność i różnorodność działań edukacyjnych związanych z SKO, pomysłowość w zbieraniu środków na SKO, popularyzacja idei związanej z oszczędzaniem i przedsiębiorczością w ramach SKO oraz współpraca ze społecznością lokalną.
Wpis o naszym sukcesie http://www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-wysokienice/to-dopiero-news

Najnowsze filmy

Bankomania - cz. 2
Bankomania - cz. 2, film z udziałem m.in. dzieci ze SP w Wysokienicach zrealizowany prz...
26 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
25.03.15
Bankomania - cz. 1
Bankomania - cz. 1, film w ramach kampanii "Bankomania" - Banku PKO BP z udziałem m.in....
23 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
25.03.15
II Slalom Matematyczny
Video relacja z II Slalomu Matematycznego, Brzeziny X 2014 r.
68 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
22.02.15
Finał krajowy XIII edycji konkursu firmy Renault - Warszawa
Film przedstawia Finał krajowy konkursu "Twój pomysł, Twoja inicjatywa", zorganizowany ...
80 Oglądano
Brak ocen
Dodał: redaktor
22.02.15
Wygenerowano w sekund: 0.03
16,988 unikalne wizyty